maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Teatr improwizacji
  • Pisać jak papież
  • O wierze w roku wiary
  • Tajemnica Sudarionu
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

Dzień Modlitw za FSE - Radom

2.04.2007, 10:16:55, Ewa Tchórzewska

Dzień Modlitw za FSE - Radom Wstaję rano z myślą że nareszcie nadszedł ten dzień. Galowy mundur już na mnie czeka, tak jak i kanapki zrobione przez mamę na drogę, abym nie padła i doszła do rok rocznie odwiedzanego Sanktuarium Maryjnego…

Dzień Modlitw za FSE w hufcu radomskim odbył się, jak co roku, w Starej Błotnicy a pielgrzymkę do niej ofiarowaliśmy Bogu w konkretnych intencjach.Aby tam dotrzeć, każda jednostka miała do przejścia swoją wyznaczoną drogę. My szłyśmy z Przytyka, po wcześniejszym dojechaniu tam PKS-em.
Wiatr był straszny, ale trasa była ładna więc nie zwracałyśmy na niego uwagi ;) śpiewałyśmy, zrobiłyśmy dwa przystanki i modliłyśmy się na różańcu.Wiatr jednak nie dał o sobie tak łatwo zapomnieć i mało co nie porwał naszej chorążyny która ledwo ustała na nogach ze sztandarem…
W czasie jednego z postojów druhna drużynowa przeprowadziła krótką gawędę na temat trzeciego punktu Prawa Harcerskiego.

Do Błotnicy doszłyśmy w samą porę – mniej więcej pół godziny przed próbą śpiewu.O 15 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta sprawowana przez bp. Stefana Siczka, któremu daliśmy miano naszego „biskupa harcerskiego”, ponieważ zawsze towarzyszy nam w Dniu Modlitw za FSE (i nie tylko), a spotkania opłatkowe czerwonej gałęzi u niego i jego niekończące się opowieści i anegdotki to już tradycja :) Byli z nami również jak zawsze w ważnych uroczystościach, rodzice.Po Mszy Św. na placu przed kościołem odbył się Apel. Nie zabrakło ogłoszeń hufcowych oraz ulubionego okrzyku: „Ad Mariam, Europa!”.
Dzień Modlitw za FSE jest jednym z ważniejszych dni w roku pracy harcerskiej. Całe środowisko może się wtedy spotkać na wspólnej Eucharystii, którą poprzedza wspólne pielgrzymowanie. Możemy odnowić „zakurzone codziennością” znajomości z rówieśnikami z różnych drużyn.
To piękne, że wszyscy jednoczymy się, by razem modlić się za Stowarzyszenie.


Kasia Marciniak pion.
2 Drużyna Jedleńska św. Rity

komentarze (4)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)iwona i. -lew, chełm, 2.04.2007, 12:58:09

fajnie macie:) u nas-podobnie {lublin}

iwona i. -lew, chełm, 2.04.2007, 12:58:15

fajnie macie:) u nas-podobnie {lublin}

Rafał zastępowy Prła z 1 Chełmskiej, 3.04.2007, 18:26:44

także mieliśmy pielgrzymke pieszą hufca żeńskiego i me skiego w Lublinie. Miejscem docelowym były Kijany koło Łęcznej. Było super! Ad Mariam Europa również nie zabrakło.

Zelek, 8.04.2007, 21:07:40

hm Rafałek shajejesh:D:D

na górę strony