maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Pisać jak papież
  • O wierze w roku wiary
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • System zastępowy
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

A po obozie...

1.08.2012, 18:16:08, Barbara Pizoń

A po obozie... Pielgrzymka to coś, co zmieniło i zmienia cały czas życie ludzi, którzy wyruszali na szlak. Szara to harcersko-jezuicka grupa pielgrzymkowa, która w ramach Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, przemierza w dniach 5-14 sierpnia trasę Warszawa - Jasna Góra. Zazwyczaj liczy ona około 150 pątników, z których mniej więcej połowa to harcerki i harcerze z różnych organizacji.

Pielgrzymka w grupie Szarej to klimat i doświadczenie modlitwy, śpiewu i ciszy, niezwykłe widoki o wschodzie słońca i radość z tego co proste - z kromki chleba, łyku wody, uśmiechu czy podania ręki.

Grupę prowadzą jezuici, a współorganizatorami są harcerki i harcerze. Grupa czerpie ze źródeł niemal pięćsetletniej ignacjańskiej tradycji i duchowości, łącząc je z harcerskim stylem, który charakteryzuje gotowość pełnienia służby, otwartość na drugiego, zdyscyplinowanie, a równocześnie naturalność, spontaniczność, żywiołowość i pogoda ducha.

Pielgrzymkowa grupa Szara jest czytelnym przykładem wychowania religijnego w skautingu. Łączy w sobie przygodę i wyzwania, a jednocześnie pozwala wcielać w życie wartości i ideały. Jest doświadczeniem spotkania Boga w braterskiej wspólnocie, w modlitwie i w służbie drugiemu człowiekowi.

komentarze (1)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Dorota, 2.08.2012, 13:13:54

Skauci (ze wszystkich stron kraju) są szczególnie zaproszeni!
Więcej na http://www.szara.jezuici.pl!

na górę strony