maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Teatr improwizacji
  • Pisać jak papież
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

Gra z ratownictwem 14.04.2012

18.04.2012, 12:04:11, Barbara Pizoń

Gra z ratownictwem 14.04.2012 Wraz z drużyną z Józefowa, zagraliśmy w grę z ratownictwa zorganizowaną przez naszych zastępowych. Gra uczy jak zareagować w razie nagłego przypadku.

Dostaliśmy zadanie, aby zagrać w grę, dzięki której będziemy mogli lepiej zapoznać się z pierwszą pomocą. Do tego celu zaprosiliśmy do naszej parafii drużynę z Józefowa.

Zostaliśmy podzieleni na trzy osobowe grupy. Gra polegała na zdobyciu jak największej ilości punktów, poprzez wygrywanie potyczek z innymi grupami. Wygrać walkę można było zrywając tasiemkę z ramienia przeciwnika lub dotykając jednej z jego łydek.

Miało to zainscenizować obrażenie jednej z części ciała. Jeżeli ktoś został ranny, natychmiast musiał się udać punktu „szpital” (na środku pola gry). W szpitalu każdy gracz musiał powiedzieć, kto zadał mu obrażenie, aby dodać jego drużynie punkty, a następnie przechodził do miejsca kuracji.

Tam jeden członek z jego grupy, musiał wylosować, co konkretnie się stało jego koledze. Następnie zabierał się do udzielenia odpowiedniej pomocy. Jeżeli opatrunek wykonał dobrze, mógł iść. Natomiast zraniony musiał odczekać półtora minuty, po czym mógł grać dalej.

Gra trwała czterdzieści pięć minut. Wygrał ten kto zebrał najwięcej punktów. Wszystkie grupy, miały bardzo dużo punktów, a różnice między nimi były minimalne. Gra się udała, ponieważ walka o wygraną trwała do ostatniej minuty.

Po tej rozgrywce dniu każdy członek zastępu pamięta już jak dobrze opatrzyć rannego.

Antoni Nuszkiewicz
Zastęp Świstak
9. Drużyna Warszawska

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony