maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Teatr improwizacji
  • O wierze w roku wiary
  • Tajemnica Sudarionu
  • i inne...

więcej...


aktualności

WHM 2012 – Ty też tworzysz historię!

15.04.2012, 22:30:00, Agata Ganczarska

WHM 2012 – Ty też tworzysz historię! Za oknami coraz bardziej wiosennie, nic więc dziwnego, że i w sercach druhen zieleni się co nie miara! Od jakiegoś czasu z ust szefowych nie schodzą trzy magiczne słowa: „Wielkie Harce Majowe”. Zbliżają się one coraz większymi krokami! Jak wyglądają przygotowania do tego największego wydarzenia w skali Polski – opowiedzą zaangażowane w służbę szefowe.

Dwadzieścia trzy – tyle na chwilę obecną zastępów znajduje się na liście rywalizujących o miano Najlepszego w Polsce, w ramach rozgrywek Ogólnopolskiej Wielkiej Całorocznej Gry – OWCy. Weszłyśmy w ostatni etap, do zastępów zostały rozesłane paczki z instrukcjami dotyczącymi ostatnich zadań. Harcerki zaskakują pomysłowością i entuzjazmem – opowiada Dorota Herdzik, szefowa odpowiedzialna za przebieg gry, która wprowadza chętne zastępy w klimat tegorocznych harców. Obecnie druhny pracują nad odlewami zwierząt, które prezentowane będą na zbiórkach drużyn. Odlewy będą oceniane przez drużynowe. To jednak tylko jedna z wielu rzeczy, w jakie szefowe się angażują. Przygotowanie WHM to całoroczna praca, niekończące się dyskusje, podjęte służby przy administracji, logistyce, liturgii, rękodziele czy mediach. Biorąc pod uwagę szacowaną liczbę uczestniczek, ogrom pracy nie powinien dziwić nikogo.
Z pewnością te Harce Majowe będą wyjątkowe! Będzie piękna oprawa rękodzielnicza. I na pewno każdy zastęp będzie chciał, by na jego proporcu zawisła choćby jedna z (TYLKO!) czterech wstążeczek technicznych! – opowiada Kasia Szczypek, koordynująca prace przy rękodziele, które obejmuje szeroko pojęte wytwory naszych rąk, czyli m.in. haftowanie wstążeczek za uczestnictwo w harcach i za wszelkie możliwe gry, a także przygotowanie upominków dla władz, gości i organizatorów. Rękodzieło to również pionierka artystyczna oraz oficjalne logo WHM. Od niedawna działa też wrocławska ekipa odpowiedzialna za muzyczną oprawę harców: rozesłane zostały już pieśni liturgiczne, z którymi zastępy będą mogły się zaznajomić. Ekipa medialna gromadzi sprzęt, planowane są prace wstępne nad materiałami, które będą nagrywane podczas całych Harców – czyli finału OWCy, obronie Mafekingu, następnie przy grach technicznych: Przygodzie, Kucharzeniu, Pionierce i Sztuce, oraz Wielkiej Grze Fabularnej „Przez labirynty historii”, aż po apel kończący. Mamy nadzieję, że miejsce tegorocznych harców będzie nam sprzyjać w harcowaniu: stanica harcerska położona nad wyjątkowo malowniczym zalewem na obszarze Wzgórz Ostrzeszowskich daje prawdziwy przedsmak letniego obozowania. Mimo iż mamy nadzieję na piękną pogodę, zastępy muszą pamiętać o tym, że termin harców może dać się we znaki podczas biwakowania, zwłaszcza jeśli nie przygotujemy się odpowiednio na chłodne jeszcze noce. Stąd też prośba – zadbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo, aby nic nie przeszkodziło nam w radości spotkania.
Ola Reke, szefowa WHM 2012, podsumowuje: Można śmiało powiedzieć, że WHM 2012 nabierają pięknych, coraz bardziej realnych kształtów. Gra szlifowana od długich miesięcy coraz bardziej przypomina grę na miarę WIELKICH HARCÓW. Wszystko pędzi do przodu i jestem pod wrażeniem zaangażowania i pomysłów naszych zielonych szefowych. Harce są czasem drużyn, są czasem spotkania zastępów, są czasem wspólnego biwakowania, przygody i przedsmaku lata.
Na pytanie: czy warto przyjeżdżać, odpowiedź jest chyba jasna. Wszystkie zielone sercem druhny, do zobaczenia!

Martyna Stefańska sam.
Przewodniczka z Krakowskiego Ogniska św. Rity.

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony