maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Teatr improwizacji
  • Tajemnica Sudarionu
  • System zastępowy
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

Święty szklany – malowany (Agata Ganczarska pion.)

10.04.2012, 20:10:00, Agata Ganczarska

Święty szklany – malowany (Agata Ganczarska pion.) Stare kościoły mają charakter. Wchodzisz do środka i doświadczasz tajemniczości. Szczególnie, kiedy słońce wschodzi lub zachodzi: prześwieca przez kolorowe szkiełka. To ta niezwykła gra świateł ułatwia wyciszenie i zadumę. Tak, stare kościoły są pełne Boga...

A co, gdyby obozową kaplicę zmienić w piękny gotycki kościół? W końcu jest to miejsce, do którego ze wszystkich obozowych konstrukcji trzeba najbardziej się przyłożyć. Musi być wykonane dokładnie, misternie. Służy nie tylko Tobie, ale przede wszystkim jest Domem Bożym w czasie Eucharystii.
Właśnie na zeszłorocznym obozie nasza leśna kaplica zyskała element kościoła: witraże. Okna – szalony pomysł? Wcale nie! W dodatku bardzo prosty w wykonaniu.
Jak się do tego zabrać?
Potrzebne Ci będą farby do szkła (w tym konturówka srebrna i złota), pędzelek (cienki okrągły i grubszy płaski), szpilka, płyta tzw. „plexi” lub zwykła szyba (tu ryzyko potłuczenia), patyczki kosmetyczne do ewentualnej korekcji, wykałaczki i miseczka lub słoiczek z wodą do moczenia pędzelków, aby nie zaschły. Dalej daj się porwać wyobraźni i inwencji twórczej!
A jeśli sądzisz, że nie miałeś, nie masz i nigdy nie będziesz miał talentu plastycznego, to i tak nic straconego!
Wydrukuj wizerunek świętego, którego chcesz przedstawić na swoim witrażu i przyklej wydruk wizerunkiem do góry pod spód szyby.(...)


Ciąg dalszy artykułu już niebawem!

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony