maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Teatr improwizacji
  • O wierze w roku wiary
  • Tajemnica Sudarionu
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • i inne...

więcej...


aktualności

Lubelski Legwan

21.03.2012, 14:04:27, Michał Kuczaj

Lubelski Legwan Wszyscy Ci, chcieli doliczyć się liczby uczestników XXIV Legwana stanęli przed nie lada zadaniem. W dniach 16-18 marca w Lublinie zebrało się ponad 40 szefów! W Lublinie, który oczarował i wywiązał się z postawionych wyzwań, podnosząc jeszcze wyżej Legwanową poprzeczkę. Lubelscy Skauci Europy stanęli na wysokości zadania, ale nie stałoby się nic bez dużego zaangażowania wszystkich szefów!

Legwan u co niektórych wskrzesił nadzieję w to, że Wielkie Harce Majowe są wydarzeniem, na którym pojawić się warto, a organizacja stoi na wysokim poziomie. To właśnie w Lublinie, niczym w starej drukarni, wszyscy mogli pooddychać zapachem nowej książeczki sprawności. Książeczki, którą tworzyć będzie każdy z nas, a wszystko dzięki Mateuszowi Wnętowi, który podjął się tego ambitnego zadania. Mimo tego, że duchem jesteśmy już na WHM2012, to nie zbrakło nam tyle siły i wyobraźni, by przenieść się do roku 2014. Wielu z nas widziało już swoją drużynę w trakcie jednej z gier Eurojamu, zlotu na który wybierze się około 10.000 Skautów Europy! Informacje na jego temat przekazał nam niezawodny namiestnik Marcin Kuczaj HR. Dzięki zaszczepieniu w nas idei akcji fundraisingowej, każdy z szefów ma szansę zmniejszyć koszta wyjazdu własnej drużyny na WHM 2012.

Lublin nocą z przewodnikiem, który opowiadał historie nieznane nawet dla Lubelaków, mecz piłki nożnej i spotkanie z Watahą, która również obradowała w Lublinie. Najważniejszy jednak nie był program Legwana, ale fakt, iż mogliśmy ponownie po długim czasie spotkać się, wymienić doświadczenia i wynieść nowe pomysły do pracy z własną jednostką. Wyjechaliśmy naładowani, obładowani siłą i nowym zapałem, który z pewnością wystarczy nam do zlotu, a to już za 4 tygodnie!

Jak powiedział Marcin Demkowski na głoszonej na Legwanie konferencji: ,,Skauting to najlepsze miejsce by spotkać się ze swoimi przyjaciółmi, skauting pomaga zająć swoje miejsce w życiu, skauting to doskonała szkoła menadżerska, tylko ona daje nam możliwości - gratis’’ Legwan ponownie dał nam wszystko GRATIS, czas by sprzedać to zastępowym i chłopakom z drużyny! Do dzieła!


Mateusz Grzeszczuk HO
Drużynowy 1 Chełmskiej FSE Św. Ojca Pio

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony