maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • O wierze w roku wiary
  • System zastępowy
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

Winter Scout Fest – czyli Polanicki Zjazd Na Byle Czym (26.02.2012r.)

19.03.2012, 22:45:00, Agata Ganczarska

Winter Scout Fest – czyli Polanicki Zjazd Na Byle Czym (26.02.2012r.) Pomysł zorganizowania czegoś podobnego nasunął nam się tuż po zakończeniu Polanickiej Gry Miejskiej. Okazało się, że przyjazna współpraca z Miejskim Centrum Kultury w Polanicy i chętni mieszkańcy mogą nam pomóc w podjęciu się tego wyzwania wyzwania. Nastały jedynie dwa kluczowe pytania: jak zamierzamy to zrobić oraz kiedy?

Na pierwsze pytanie sami byliśmy w stanie sobie odpowiedzieć: wystarczyło tylko znaleźć odpowiednie miejsce, określić zasady, załatwić sprzęt, znaleźć sponsorów i zapewnić siłę roboczą. Drugie pytanie mogłoby się wydawać prozaiczne i odpowiedź mogłaby brzmieć krótko – zimą. To byłoby jednak zbyt proste. Trzeba odpowiednio wcześniej uprzedzić uczestników i wydrukować plakaty. Do tego nie wszystkie terminy są dogodne dla poszczególnych stron.
Pani zima jednak nie okazała się być tak elastyczna jak my. Powoli odliczając do terminu przeprowadzenia zjazdu, śnieg topniał na naszych oczach. Topniała również wiara ludzi i nadzieja na odbycie się tego wydarzenia. Udało się jednak załatwić trzy ciężarówki śniegu, który przetrwał do terminu zjazdu. Wystarczyło tylko roznieść go na tor samego zjazdu i w miarę ubić.
Emocje jakie nam towarzyszyły były nie do opisania. Spotęgował je śnieg padający tuż przed rozpoczęciem oraz w trakcie. Na miejscu organizatorom (Zastęp Sowa i Miejskie Centrum Kultury) w przygotowaniu pomogli członkowie Stowarzyszenia Fundus Glacensis z Kudowy. Do startu zgłosiły się drużyny z Bielawy oraz dwie zamiejscowe. Był to nie lada wyczyn i na pewno nauczył nas wiele z zakresu organizowania wydarzeń kulturalnych i promocyjnych.
Galeria zdjęć dostępna pod adresem: http://dkl.doba.pl/?s=subsite&id=2815&mod=1&comment=1928#1928

Zastępowy SZ Sowa z Polanicy-Zdroju
Łukasz Nowak ćw

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony