maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Pisać jak papież
  • Tajemnica Sudarionu
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • System zastępowy
  • i inne...

więcej...


aktualności

Biwak majowy 2. Rawskiej FSE

12.05.2011, 12:22:18, Dorota Herdzik

Biwak majowy 2. Rawskiej FSE Biwak majowy 2. Rawskiej FSE fabularnie był podróżą do Irlandii. W sobotę 30 kwietnia zebrałyśmy się pod kościołem, aby rozpocząć wspólną Mszą św. Następnie odbył się apel, podczas którego 3 druhny: Magda, Weronika i Żaneta złożyły swoje przyrzeczenia.

Na miejsce biwaku dojechałyśmy rowerami. Oczywiście nie obyło się bez przygód. Ostatecznie prawie wszystkie całe i zdrowe dotarłyśmy do malowniczych Grotowic, które na te dwa dni zamieniły się w naszą Zieloną Wyspę.
Po wykonaniu drobnej pionierki oraz obiedzie odbył się apel rozpoczynający. Później nastał czas Wielkiej Gry. Miałyśmy pomóc Wróżce w odzyskaniu jej skarbu z rąk tajemniczego Lepkerona. Wróżka zaprowadziła nas do Zaczarowanego Lasu, gdzie w oznaczonych koniczynką miejscach szukałyśmy kartek z zadaniami. Okazało się, że między innymi mamy ułożyć irlandzką piosenkę, wyjaśnić symbolikę trójlistnej koniczyny i wykonać "coś", co przypominałoby symbol Irlandii występujący w jej godle. O godzinie 19 nadszedł moment starcia ze starym Lepkeronem. Obydwa zastępy stanęły na wysokości zadania. Natomiast na wieczorne ognisko przygotowały irlandzkie tańce, śpiewy oraz scenki.
Niedzielny ranek powitał nas deszczem, ale jak się później okazało to niestety nie była jedyna niespodzianka, która pokrzyżowała nam nieco plany konkursu kulinarnego. Po apelu porannym oraz śniadaniu miałyśmy adorację związaną z beatyfikacją papieża Jana Pawła II. Na konkurs kulinarny przygotowałyśmy ostatecznie jedynie pyszne desery. Po nim była depionierka i sprzątanie oraz wyruszenie w drogę powrotną. W Rawie zebrałyśmy się przy nowej parafii, aby uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
Ostatni punkt naszego biwaku – apel kończący odbył się bezpośrednio po Mszy. Po naprawdę wyrównanej rywalizacji tasiemka za wygraną powędrowała do zastępu Świstak. Druhny w radosnych nastrojach powróciły do domów i tak właśnie zakończyła się ich wyprawa do Irlandii.

Magda Skóra trop.
Zastępowa Świstaka, 2. Rawska FSE

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony