maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • System zastępowy
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

Dzień Modlitwy za FSE – środowisko Rząsińskie

29.03.2011, 20:33:58, Dorota Herdzik

Dzień Modlitwy za FSE – środowisko Rząsińskie W sobotni poranek 1. i 2. Szczep Rząsiński wraz ze szczepową, szczepowym i duszpasterzem wyruszył do Hejnic (Czechy) na wspólny Dzień Modlitwy za FSE. W Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w modlitwie zawierzyliśmy potrzeby Stowarzyszenia i wszystkich Skautów Europy.

Następnie ruszyliśmy, odprawiając Drogę Krzyżową przygotowaną przez 2.Rząsińską FSE, ku szczytowi Orzesznik. Pogoda nas nie oszczędzała, podczas naszej pielgrzymki towarzyszyły nam wszelakie warunki atmosferyczne słońce, deszcz, śnieg, grad…
Pod samym szczytem nasz Ksiądz Duszpasterz przeprowadził konkursy sportowe w każdej kategorii wiekowej(wilczki, harcerki, harcerze). Po drodze odbyły się gry w jednostkach, zabawy, mecz piłki nożnej.
Po powrocie do Ojczyzny zatrzymaliśmy się w Świeradowie, gdzie tworzy się nowy zastęp dziewczyn. Ksiądz proboszcz przyjął nas bardzo serdecznie. Odbyło się zebranie z rodzicami. Uczestniczyliśmy w bardzo uroczystej Mszy św.
Po Mszy św. czekała nas jeszcze wielka niespodzianka. Jeden z harcerzy na sprawność kucharza ugotował bigos dla wszystkich. Uczta była niebywała, 50 osób jednogłośnie zdecydowało, że sprawność kucharza jak najbardziej należy się Dawidowi – twórcy potrawy.
Na następny dzień skupienia wybieramy się również za granice naszego kraju, tylko tym razem do Niemiec na Serbołużyce na beatyfikację ks. Alojsa Andrickiego. Już dziś zapraszamy na wspólną wyprawę w czerwcu.

Dorota Herdzik wędr.

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony