maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Tajemnica Sudarionu
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • System zastępowy
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

Architektoniczny Baden Powell! ZZZ w Zamościu - 26 lutego 2011

17.03.2011, 21:27:24, Dorota Herdzik

Architektoniczny Baden Powell! ZZZ w Zamościu - 26 lutego 2011 Pięć zastępowych - Justyna, Weronika, Natalka, Aneta, Kasia i oczywiście nasza drużynowa Kasia z 2. Chełmskiej FSE wybrały Zamość na kolejna zbiórkę zastępowych. Śliczne miasto i bardzo mili mieszkańcy, którzy służyli radą i wskazówką. Kiedy tylko weszłyśmy na rynek główny zostałyśmy poproszone o wywiad do Radia Lublin. Chwilę później rozpoczęłyśmy grę, która polegała na odnalezieniu liter w architekturze miasta tak, by z nich ułożyć napis: BADEN POWELL.

W ten sposób chciałyśmy nawiązać do Dnia Myśli Braterskiej, który niedawno obchodziliśmy. Oczywiście udało się nam tego dokonać. Szukałyśmy w latarniach, murach, oknach, wszędzie gdzie udało nam się dostrzec jakąś literę. Nie było to łatwe zadanie, ale owoc naszej pracy można zobaczyć w naszej galerii:
https://picasaweb.google.com/arabas.kasia/ZZZamosc260211#5584684060707476034
Odwiedziłyśmy także muzeum zamojskie. Plan pierwotny był taki, że pójdziemy do „Arsenału” , ale niestety trwał tam remont. Na miejsce obiadu wybrałyśmy jedną z wielu pizzerii. Najedzone i szczęśliwe wyruszyłyśmy do harcówki. Na miejscu Natalia poprowadziła apel ewangeliczny, a potem zagrałyśmy w grę przygotowaną przez drużynową. Główną atrakcja zbiórki było wyjście na lodowisko. Dzięki temu, że nie było dużo ludzi, to tańczenie poloneza na lodzie, karuzela prawie jak rollercoaster były tylko jednymi z elementów naszej zabawy! Wszystkie świetnie się bawiłyśmy, ale niestety już o 19.00 musiałyśmy wracać do domów.


Kasia Cisło
zastępowa Wilka z Tarnawatki
2. Chełmska FSE

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony