maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Teatr improwizacji
  • Pisać jak papież
  • Tajemnica Sudarionu
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

W listopadzie przyjadą do nas Skauci!

21.10.2010, 18:05:47

W listopadzie przyjadą do nas Skauci! Trwają prace nad Europejskim Memoriałem Generała Maczka – harcerskim turniejem piłki nożnej. W każdy listopadowy weekend, od 2003 roku, do Zespołu Szkół nr 55 im. gen. S. Maczka na warszawskie Bielany przyjeżdżają harcerze z całej Polski. W tym roku odwiedzą nas skauci - odpowiednik harcerzy z zagranicy.

Memoriał Generała Maczka wystartuje 19 listopada. W sobotę i niedzielę na boisku przy ul. Gwiaździstej zagrają sześcioosobowe zespoły harcerskie i skautowe.

Pierwszego dnia turnieju na hali pojawią się zawodnicy, którzy będą rywalizować w kategorii 10-15. Kiedy emocje już opadną, wszystkie drużyny wezmą udział w grze miejskiej po centrum Warszawy. W tym samym czasie, kiedy młodsi będą zwiedzać stolicę, zawodnicy z kategorii wiekowej OPEN stoczą sportowy bój na boisku. Zwycięzców w kategorii 10-15 poznamy w sobotę, a w kategorii OPEN dzień później.

-Mamy już zgłoszenie z Ukrainy, niebawem wpłynie też zapewne aplikacja od harcerzy z ZHP na Litwie, czekamy też na Białorusinów – tłumaczy Wojtek Puchacz, organizator. Dzięki współpracy z Biurem Zagranicznym Głównej Kwatery ZHP informacje o Memoriale Generała Maczka trafiły do organizacji skautowych i harcerskich w całej Europie.

Memoriał Generała Maczka został objęty honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy i odbywa się w ramach projektu Warszawa 2016 Europejska Stolica Kultury. Także Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego objęła turniej patronatem. Impreza odbędzie się też pod patronatem PZPN, Stowarzyszenia Harcerskiego, Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE. Organizatorzy liczą na udział 600 harcerzy i skautów. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca października. Informacje o turnieju na www.memorialmaczek.com.

Biuro Prasowe Memoriału

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony