maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Pisać jak papież
  • O wierze w roku wiary
  • Tajemnica Sudarionu
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • i inne...

więcej...


aktualności

Wrześniowa noc w szałasie

20.09.2010, 22:06:20

Wrześniowa noc w szałasie Nowy rok pracy, należałoby rozpocząć w jak najlepszy sposób, by nabrać energii i mocy do działania. Tak więc Zastęp Zastępowych „Puszczyk” 2. Drużyny Rząsińskiej w pierwszy weekend września rozpoczął pierwszą w tym roku zbiórkę, pełną przygód i radości...

Wyruszyłyśmy wczesnym rankiem w kierunku Janowic Wielkich. Przez dwa dni zachwycałyśmy się pięknymi widokami w Rudawach Janowickich.

Pierwszym naszym celem był Zamek Bloczów. Po wdrapaniu się na najwyższy punkt widokowy zamku mogłyśmy podziwiać całą okolicę, gdyż pogoda była bardzo słoneczna. Na zamku w ogromnej komnacie jedna z zastępowych pokazała nam sztukę rzeźbienia w wosku. Następnie nauczyłyśmy się nowych piosenek i ruszyłyśmy w dalsza drogę do miejsca naszego noclegu. Szlak którym podążałyśmy wiódł wzdłuż strumienia, w trakcie drogi śpiewałyśmy m.in. „Strumień cicho szumi w dole i z drzewami gada…”. Po dotarciu na miejsce nabywałyśmy nowych umiejętności odnośnie prowadzenia zbiórek oraz realizacji zadań z planu pracy. Noc spędziłyśmy w szałasie. Pomimo zimnej nocy było nam bardzo ciepło i przytulnie w naszym leśnym domku.

Cała nasza zbiórka przebiegła bardzo radośnie. W niedzielne popołudnie pełne entuzjazmu i nowych pomysłów wróciłyśmy do Ubocza, a zbiórkę zakończyłyśmy spotkaniem z naszym duszpasterzem ks. Stanisławem Bakesem oraz pysznym obiadem u naszej drużynowej.

Dorota Herdzik wędr.
Drużynowa 2DRz

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony