maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Teatr improwizacji
  • Pisać jak papież
  • O wierze w roku wiary
  • System zastępowy
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

ZZZ 1. Drużyny Kieleckiej, Kosice Marzec 2010

16.05.2010, 11:33:34

ZZZ 1. Drużyny Kieleckiej, Kosice Marzec 2010 W dniach 19-21 marca odbył się ZZ na Słowacji z udziałem 1. Drużyny Kieleckiej! Oprócz Polaków w ZZ-cie uczestniczyli Słowacy i Czesi. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim ustalenia miejsca na obóz, który odbędzie się w lipcu br.

W piątek 19 marca wyjechaliśmy z Kielc około godz. 9, a na miejscu, w Kosicach byliśmy już koło 17. Słowacy przywitali nas gorąco, a po obiedzie oprowadzili nas po mieście. Z miejsca zakwaterowania do centrum było bardzo blisko. Do kościoła, do którego zmierzaliśmy prowadził szeroki deptak.

Po mszy Słowacy oprowadzili nas po całym centrum. Kiedy wróciliśmy do internatu zjedliśmy ciepłą kolacje, a koło godz. 21 rozpoczęło się ognisko.

Następnego dnia zjedliśmy śniadanie i wybraliśmy się na miejsce obozu. Pogoda nam dopisywała, słoneczko grzało przez szyby samochodu. Po godzinie jazdy dotarliśmy na miejsce. Wysiedliśmy z samochodu i zapach gospodarstwa rolnego nas sparaliżował. Ale poszliśmy dalej w stronę lasu; przez mokrą polanę i błoto po około półgodzinnym marszu dotarliśmy na miejsce. Las, widok i ogólnie miejsce było w porządku. Po obejrzeniu lasu poszliśmy coś przekąsić.
Gdy wróciliśmy do Kosic udaliśmy się na Mszę w obrządku grekokatolickim. Duszpasterz Słowaków to biskup unicki. On właśnie zaprosił nas na Eucharystię. Po niej wybraliśmy się na miasto, by podziwiać je nocą.

Ostatni dzień ZZ- tu zaczęliśmy od śniadania. Po posiłku poszliśmy na mszę do przepięknej i największej katedry gotyckiej w Środkowej Europie, po której wybraliśmy się na wieże przy kościele. Po zwiedzeniu całej wieży przyszedł czas na pożegnanie. Uścisk dłoni, obrazek od biskupa i plecak na plecy i niestety musieliśmy opuścić Kosice.

Michał Cedro wyw.
Zastępowy Pumy 1. Drużyny Kieleckiej

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony