maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Pisać jak papież
  • O wierze w roku wiary
  • Tajemnica Sudarionu
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

„Jan Paweł II - wychowawca młodych”

26.09.2008, 19:25:35

„Jan Paweł II - wychowawca młodych” „Jan Paweł II nieustannie kształtował młode pokolenie. Traktował go jako nadzieję Kościoła i przyszłość świata. Apelował do młodych, aby nie lękali się młodości, głębokich pragnień szczęścia, prawdy i piękna, aby własne powołanie życiowe budowali na poszanowaniu prawdy, godności i praw osoby ludzkiej, aby wreszcie poszukiwali Chrystusa i kochali Go jako Tego, który nigdy nie zawodzi.”

Wielkimi krokami zbliża się VIII Dzień Papieski. Z tej okazji umieszczamy na stronie kilka słów na ten temat, które kieruje do nas Ela Przybylska. Zapraszamy do czytania artykułu i odwiedzenia strony Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

CZUWAJ!

Dziękujemy na wstępie za chęć zaangażowania w zbiórkę publiczną na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży!!!
Cieszymy się, że są też jednostki, które choć nie dadzą rady zbierać same, to angażują się w pomoc swoim proboszczom w zbiórkach parafialnych!
Świetnie, że organizujecie festyny, biegi, rajdy, gry, świeczyska, ogniska, wieczorki poetyckie itd. w Dzień Papieski!

Dzień Papieski już 12 października! To naprawdę już niedługo! Zgłoszenia do wzięcia udziału w zbiórce publicznej dobiegły końca. Chyba, że ktoś skontaktuje się ze mną, Przemkiem Chojnackim lub Fundacją jeszcze przed 30 września, nie później!

Mamy do przekazania jeszcze kilka ważnych spraw.

1. Każdy zbierający pieniądze musi być ubezpieczony. Ubezpieczenie harcerskie, czy szkolne, czy jakiekolwiek inne nie ma tu nic do rzeczy. To tak, jakbyście jechali na biwak, czy wycieczkę zgodnie z prawem trzeba się ubezpieczyć. Nic nie płacimy. Wolontariuszy ubezpiecza państwo. Trzeba tylko wypełnić umowę, którą wolontariusz zawiera z Fundacją. Jedną wersję zostawia sobie wolontariusz, drugą daje Fundacji. Wzór umowy powinniście dostać wraz z pakietami do zbiórki. Jeżli nie, to proszę o maila, a wyślę to Wam.

2. Każdy zbierający pieniądze musi mieć pozwolenie od rodzica na kwestowanie. Wiem, że to może się wydać dziwne, bo przecież już raz rodzice nam zaufali i wypełnili deklarację. Tu jednak chodzi o ich zgodę, no to, że ich dziecko chodzi i zbiera pieniądze, a wierzcie mi, nie każdemu się to może podobać. A i policja ma prawo podejść i poprosić o taką zgodę odpowiedzialnego dorosłego harcerza czy harcerkę.

3. Jeśli włączacie się w zbiórkę publiczną, to kategorycznie nie możecie kwestować z zamówionymi przez Was puszkami pod kościołami! Chodzi o to, że proboszczowie również dostają puszki i byście im tylko robili konkurencję. Wolontariusz zbierający na konto (że tak się brzydko wyrażę) proboszcza nie musi mieć identyfikatora, a wolontariusz kwestujący publicznie ma identyfikator. No i jak ludzie zobaczą jednego i drugiego pod kościołem to komu wrzucą pieniądze? Dlatego należy o tym pamiętać.
Inna sprawa, kiedy np. umówiliście się jakoś wcześniej z proboszczem. Dajmy na to: do południa zbieracie w jego puszki na jego terenie, a po południu na mieście do swoich puszek. Albo w niedzielę u Niego - do Jego puszek, a w inne dni na mieście do swoich puszek. Przypominam, że zbiórka kościelna trwa tylko przez cały dzień 12 października, a zbiórka publiczna od 10 do 16 października.
Jeśli zaś uczestniczycie w zbiórce kościelnej, to tylko i wyłącznie kwestujecie na terenie kościoła.

4. Co ważnego 11 października?

- Międzynarodowa sesja naukowa "Jan Paweł II - Wychowawca młodych"
Dawna Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmnieście 26/28
Czas trwania: 11.00 - 13.00
Główny Prelegent: J.Em.Kard.Stanisław Ryłko, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich
Wstęp wolny

- Orędzie telewizyjne Prymasa Polski, kard. Józefa Glempa (transmitowane przez TVP1) godz. 20.00

5. Ważniejsze Msze Św. (choć przecież każda jest tak samo ważna) i imprezy 12 października:

- Msza Św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie (transmitowana przez Polskie Radio) godz. 9.00
- Msza Św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie (transmitowana przez TVP1 i TVPolonia) godz. 10.30
- Msza Św. w Kościele Akademickim Św. Anny w Warszawie, inaugurująca rok akademicki, z udziałem Rektorów wyższych uczelni, godz. 18.00 (na zakończenie tradycyjnie harcerze biorą w dłonie pochodnie i świece i wychodzą na zewnątrz - tym razem na Plac Bernardyński (to przed kościołem św. Anny) i tu proszeni są wędrownicy i przewodniczki warszawskie o czynny udział :o)
- Apel z Ojcem Świętym" na Placu Bernardyńskim w Warszawie (transmitowany przez TVP1) godz.19.30 - 20.00
- Galowy Koncert Dnia Papieskiego "Zostań z nami" Plac Bernardyński w Warszawie (transmitowany przez TVP1) godz. 20.00 - 22.00

Mam WIELKĄ prośbę! Jeśli będziecie robić coś ciekawego w swoich środowiskach w Dniu Papieskim to proszę napiszcie mi o tym jak najszybciej!

Pozdrawiam

Ela Przybylska HR

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony