maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Teatr improwizacji
  • O wierze w roku wiary
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • i inne...

więcej...


aktualności

Obóz 2. Drużyny Łęczyńskiej, Bukownica 2008

25.09.2008, 19:30:51

Obóz 2. Drużyny Łęczyńskiej, Bukownica 2008 Kolejna drużyna podzieliła się swoimi wspomnieniami z obozu - są też zdjęcia. Zapraszamy do czytania, komentowania oraz do przysyłania własnych relacji!

Tegoroczne obozowanie rozpoczęłyśmy w sobotę, 12 lipca w Bukownicy na Roztoczu. Pionierka upływała nam przy wspaniałej pogodzie, aż do poniedziałku, kiedy to rozpadało się na całego, co zostało już do końca obozu...

Wtedy też przyjechały druhny z Kraśnika, które w błyskawicznym tempie uwinęły się ze swoim budowaniem, więc już od wtorku mogłyśmy rozpocząć normalne działanie. Nie było to łatwe, ze względu na fatalną pogodę. Jednak ciągłe deszcze i zimno nie mogły nas zniechęcić!

Naszą fabułą było życie piratów, więc z wielkim zapałem uczyłyśmy się szant oraz innych piosenek. Największą popularnością w naszym obozie cieszyły się: "Marco Polo", "Bitwa", "Hosadyna" i kanon "Miły mój". Mogłyśmy śpiewać je 24 godziny na dobę, w rozmaitych okolicznościach, np. przy przygotowywaniu wymyślnych potraw na konkurs kulinarny albo płynąc w kajakach po Wieprzu.

Na tegorocznym obozie zdecydowanie najlepsze było ognisko rozpoczynające, kiedy to kadra w strojach fabularnych przedstawiła scenkę wprowadzającą w temat obozowania, a każdy zastęp "produkował się" w czymś, w czym był najlepszy. Pojawiały się ciekawe piosenki, nauka makramy i inne. Bardzo ciekawy był również bieg patrolowy, który wymagał od nas szybkości, refleksu i wytrzymałości fizycznej, podobnie jak olimpiada i bieg sprawnościowy.

Wszystkim podobał się konkurs religijny, przygotowany na temat listów św. Pawła. Wygrał go zastęp Koala.
Nasze obozowanie zakończyłyśmy balem kapitańskim w nocy z 26-27 lipca. Niestety nie był on do końca udany, ze względu na chorobę druhny komendantki, która musiała w tym czasie leżeć z gorączką w namiocie.
Wstążkę i miano najlepszego zastępu otrzymał w tym roku zastęp Karibu!

Te wszystkie wspomnienia pozostaną w naszej pamięci na długo :)

dh. Aleksandra Piotrowska, zastęp Koala

komentarze (2)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Margaret, 26.09.2008, 15:21:30

Ola, jestem pod wrażeniem ^^

Gabiróg, 4.10.2008, 19:12:23

Obecnie zastęp Koala ;) Wcześniej Karibu ;) Dlatego taki wykrzyknik ;P

na górę strony