maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Pisać jak papież
  • Tajemnica Sudarionu
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • System zastępowy
  • i inne...

więcej...


aktualności

2DRz na XV Europejskim Spotkaniu Młodych w Krzeszowie

2.09.2008, 18:09:05

2DRz na XV Europejskim Spotkaniu Młodych w Krzeszowie Zewsząd dobiegające słowa:

PAN JEST MOIM PASTERZEM
NICZEGO MI NIE BRAKNIE
POZWALA MI LEŻEĆ
NA ZIELONYCH PASTWISKACH
NICZEGO MI NIE BRAKNIE!

stały się dla mnie wizytówką XV Europejskiego Spotkania Młodych w Krzeszowie – czasu szczególnej Bożej Obecności.

Warto było pojechać, choćby dla koncertów odbywających się w bazylice, podczas których można było poszaleć i usłyszeć skandującą młodzież: WIĘCEJ CZADU DLA JEZUSA! Emocji nie zabrakło. Nawet przeciekający tropik, wieczorne toalety w najbliższym strumyku, wiatr targający w nocy namiotem (to tylko Duch Święty) i drogi, które w pewnym momencie wyglądały jak jedno wielkie bagno (ci, którym zbyt dobrze się powodziło byli ewakuowani do budynków, harcerki jako jedne z nielicznych pod wpływem Ducha Harcerskiego wytrwały do końca w skautowym stylu) nie przeszkodziły nam w dobrej zabawie.

Ekspresja podczas Eucharystii sięgała zenitu, konferencje i praca w grupach rozwiewały wszelkie wątpliwości na temat cnót kardynalnych: męstwa, roztropności, sprawiedliwości i umiarkowania, a warsztaty (w moim przypadku wokalne), uczyły nie tylko dobrego śpiewu, ale także służenia Bogu swoim talentem. Nie zabrakło oczywiście adoracji, nowych znajomości i pogłębiania więzi z najlepszym przyjacielem – Jezusem.

I jeszcze jedno. Słowa, które usłyszałam po pewnej konferencji w Krzeszowie: „Wystawienie Najświętszego Sakramentu odbędzie się w bazylice lub bezpośrednio w kościele św. Józefa, ponieważ obecnie nie wiadomo gdzie się znajduje.” Po pięciu minutach: „Znaleźliśmy Pana Jezusa, był w kościele św. Józefa”. Jaki z tego morał? Nie ma jak u Taty! Dlatego najserdeczniej zapraszam wszystkich, którzy wątpią, chcą umocnić swoją wiarę, czy po prostu szukają dobrej zabawy w obecności Ojca Niebieskiego. Przyjeżdżajcie do Krzeszowa i pamiętajcie: PAN JEST NASZYM PASTERZEM!

Dh. Agata Deptuła trop.
Zastępowa zastępu „Kukułka” 2DRz

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony