maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Teatr improwizacji
  • O wierze w roku wiary
  • Tajemnica Sudarionu
  • System zastępowy
  • i inne...

więcej...


aktualności

Czeski weekend w Rawie Mazowieckiej...

11.03.2008, 18:52:01, Bazyl

Czeski weekend w Rawie Mazowieckiej... Od piątku do niedzieli - 29.02-2.03. - gościliśmy w Rawie trzy grupy czeskie z zaprzyjaźnionego miasta Boskovice: skautów, modelarzy i pionierów. Przyjechali oni do naszego miasta na zaproszenie hufca rawskiego przy współudziale Urzędu Miasta, który częściowo sponsorował ich pobyt. Programem i noclegiem dla gości zajęła się 1. Drużyna Rawska (przyjęli oni "czeskich braci" w swoich domach). Program, jak na tak krótki czas, był bardzo atrakcyjny i napięty...

W piątek - wspólna polsko-czeska kolacja w pizzerii Da Grasso.
Sobota - udział we Fieście (ze względów pogodowych w niebo wypuszczone zostały tylko 3 czeskie balony);
zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich (historia zamku wyłożona przez dyrektora muzeum tłumaczona była na język angielski a następnie czeski);
wspólny obiad (Bar Gall);
rozgrywki sportowe (SzP nr2);
kolacja i kominek w klasztorze oo. Pasjonistów (prezentacja grup czeskich i polskich zastępów z 1DR SHK "Zawisza" F.S.E.; wymiana upominków) - dzięki O. Janowi Koziatkowi konwersacje przebiegały sprawniej (zna on język czeski).
Niedziela - odjazd Czechów - pożegnania z rawskimi rodzinami. "Mamy nadzieję, że będą jeszcze kolejne tak miłe spotkania" - to wspólna myśl gości czeskich i polskich gospodarzy.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii na stronie hufca rawskiego. Również i Czesi nie pozostali dłużni. Zdjęcia znajdują się również na ich stronie.

Ewa Kalinowska

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony