maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • O wierze w roku wiary
  • Tajemnica Sudarionu
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

Biwak Zimowy 1. Drużyny Garwolińskiej

5.03.2008, 00:10:54, Czachor

Biwak Zimowy 1. Drużyny Garwolińskiej Zima nie dopisuje, ale wyjechać gdzieś trzeba. Tym razem w teren ruszyła 1. Garwolińska, która na początku lutego wybrała się na zimowisko do Kazimierza Dolnego. Tereny są tam zacne, jest gdzie się poszwędać - bardzo fajne wąwozy, mnóstwo terenu na niezłe gry czy choćby na ciekawy rajd rowerowy. Dobra, wystarczy moich wywodów, czyli zapraszam do czytania! I jeszcze do obejrzenia kilku zdjęć z biwaku zimowego.

W sobotę dnia 9. lutego 1. Garwolińska Drużyna Harcerska wyjechała na zimowisko. Spędziliśmy je w Kazimierzu Dolnym. Na samym początku - jeszcze pierwszego dnia - zwiedziliśmy miasto. Później pomaszerowaliśmy do okolicznego lasu. Tam spędziliśmy cały dzień grając długo w chorągiewki oraz gotując obiad. Na wieczornym ognisku odbył się Sąd Honorowy, po którym wróciliśmy do Kazimierza na noc.

W niedzielę poszliśmy najpierw do kościoła, później toczyła się gra polegająca na tym, że każdy zastęp ukrywał zastępowego z innego zastępu. Jak to bywa w takich grach - chłopaki musieli następnie odnaleźć swojego zastępowego. Po skończonej rywalizacji udaliśmy się do wąwozu, gdzie odbyła się ostatnia już gra. Każdy zastęp na zmianę musiał wnosić plecak w górę wąwozu, podczas gdy wrogowie usiłowali mu w tym przeszkodzić, próbując wyciągnąć broniącym chusty zza paska. Rywalizacja była ostra, wszyscy świetnie się bawili. Ale jako że czas szybko płynie, musieliśmy wracać do Garwolina...

Krzysztof Żochowski
Zastępowy zastępu "Jastrząb"
1. Drużyna Garwolińska Sł. Boż. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony