maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Teatr improwizacji
  • Tajemnica Sudarionu
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • System zastępowy
  • i inne...

więcej...


aktualności

Zimowisko 1.Drużyny Krasnobrodzkiej...

3.01.2008, 22:55:20, Bazyl

Zimowisko 1.Drużyny Krasnobrodzkiej... W dniach 27-31 grudnia 2007 roku w miejscowości Górecko Stare na Roztoczu odbyło się zimowisko 1.Drużyny Krasnobrodzkiej. Był to dla naszej młodej ekipy już nasz trzeci zimowy wyjazd, a pierwszy pod wodzą nowego drużynowego Damiana „Zdoba” Kawałka. Bardzo ważny jest dla nas fakt, że na zimowisko pojechało aż 19 osób. Trzy zastępy chłopaków, w tym nowy zastęp Wilk, który istnieje zaledwie od listopada 2007 roku. Dzięki tak dużej liczbie osób mogliśmy naprawdę świetnie się bawić.
Kilka zdjęć w galerii...

Fabuła tegorocznego zimowiska przypominała nieco film kryminalny. Zadaniem chłopaków było uwolnienie komisarza „Piżmaka” szefa sił specjalnych, który został porwany przez grasującego po okolicy bandytę „Krwawego”. Nie było to łatwe zadanie, zastępy musiały zdobyć okup za który można było wykupić komisarza. Chłopcy często musieli potykać się z ludźmi porywacza, którzy utrudniali im zadanie oraz zdobywać pieniądze na okup wykonując różne zadania. Ostatecznie najlepszy okazał się zastęp Gepard, to właśnie on uwolnił komisarza z rąk bandyty i wygrał zimowisko.
W niedzielę 30 grudnia uczestniczyliśmy drużyną we Mszy Świętej w Górecku Kościelnym. Po jej zakończeniu dwóch naszych braci złożyło przyrzeczenie harcerskie. Duszpasterskiego błogosławieństwa udzielił im miejscowy ksiądz proboszcz, który bardzo się ucieszył na widok harcerzy.
Podsumowując, należy powiedzieć, że wszystkie trzy zastępy poradziły sobie bardzo dobrze, pomimo tego, że dla sporej liczby chłopców był to pierwszy wyjazd.


Damian Belina HO, lubelski krąg wędrowników św. Pawła

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony