maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Teatr improwizacji
  • Pisać jak papież
  • O wierze w roku wiary
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • i inne...

więcej...


aktualności

Nietypowy nabór...

12.11.2007, 22:02:22, Bazyl

Nietypowy nabór... Dnia 4 listopada środowisko działającej przy Kościele św. Antoniego w Lublinie (czyli 6 DL, 11GL i 11DL) zorganizowało dość nietypową akcję naborową. Dlaczego nietypową...?

Kilka zdjęć w galerii...

5 rano pobudka, tylko po to, aby punktualnie o 6 spotkać się pod Kościołem i zacząć rozstawiać sprzęt obozowy, czyli namioty (zarówno małe jak i ,,dychy”), kuchnie obozową
i cała resztę. Ale po co to wszystko…? Naszym główny celem było pokazanie ludziom przynajmniej cząstki naszego harcerskiego życia, chcieliśmy również zaprezentować nasze umiejętności, np. sprawne poruszanie się z mapą, obsługa kompasu itp. Przy okazji naszym celem było zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w nasze szeregi.
Podział obowiązków był prosty. Harcerki zajęły się gotowaniem herbaty dla ludzi, rozdawaniem bigosu, pokazywaniem gniazd, kalendarzy oraz wydawnictw dostępnych w carricu.
Ponadto tłumaczyły ludziom jak wygląda obozowe życie, zbiórki, pokazywały sprzęt harcerski (menażki, kubki, kurtki, plecaki, finki itp.) oraz czuwały nad projektorem, na którym wyświetlane były zdjęcia z obozów i innych ważnych wydarzeń. Wilczki i harcerze oprócz obsługi technicznej oraz pomocy siłowej zajęli się prowadzeniem całej akcji, nauką zabaw i topografii oraz pokazem sprzętu (ubrania moro, liny, wiatrówka itp.).
Ku naszemu pozytywnemu zdziwieniu wielu ludzi, zarówno tych starszych jak i młodszych wykazało zainteresowanie całą akcją. Pytali się o zastosowanie sprzętów, o to jak wyglądają zbiórki i obozy oraz o to jak można wstąpić do ,,Zawiszy”.
Cieszymy się, że wszystko (poza pogodą) ,,wypaliło” i zapraszamy na kolejne inicjatywy organizowane przez środowisko lubelskie ze św. Antoniego  Czuwaj!


Katarzyna Steć, sam.
Drużynowa 6 DL
Św. Marii Magdaleny

komentarze (2)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Marta, 14.11.2007, 15:11:16

Świetny pomysł, mam nadzieję, że owocny ;) pozdr

Waldi, 16.11.2007, 18:45:31

A faktycznie... Coś słyszałem ;)

na górę strony