maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Teatr improwizacji
  • Pisać jak papież
  • O wierze w roku wiary
  • Tajemnica Sudarionu
  • System zastępowy
  • i inne...

więcej...


aktualności

Czekamy na ciebie!!!

5.11.2007, 19:48:11, Gosia Sobich

Czekamy na ciebie!!! Czujesz, że czegoś Ci brakuje? Masz dobrych przyjaciół, ale nie masz pomysłu? A może masz pomysły, tylko nie masz ekipy?

Jeśli wpadniesz na pomysł harcowania, a nie ma w Twojej okolicy harcerek, z pomocą przyjdzie Ci BluSZcz.

Jesteśmy tam, gdzie nie ma jeszcze drużyn. Jesteśmy nawet tam, gdzie o drużynie jeszcze się nikomu nie śniło. Pomagamy powstawać zastępom w miejscach, gdzie o skautingu jeszcze nikt nie słyszał!

Przyjedź na spotkanie harcerek oraz chętnych, by zostać harcerką…


Jesteśmy dla Ciebie stworzone!

Jeśli wpadniesz na pomysł harcowania, a nie ma w Twojej okolicy harcerek, z pomocą przyjdzie Ci BluSZcz. Jesteśmy tam, gdzie nie ma jeszcze drużyn. Jesteśmy nawet tam, gdzie o drużynie jeszcze się nikomu nie śniło. Pomagamy powstawać zastępom w miejscach, gdzie o skautingu jeszcze nikt nie słyszał!


Kim jesteśmy?

Pomysł Sieci Samodzielnych Zastępów zrodził się trzy lata temu, kiedy okazało się, że są w Polsce zastępy, które nie mają możliwości pojechania na obóz. Długo zastanawiałyśmy się, jak to rozwiązać, aż dowiedziałyśmy się, jak to funkcjonuje we Francji. Tam, za wszystkie samodzielne zastępy odpowiedzialna jest jedna dziewczyna, która jeździ po całym kraju i organizuje spotkania, zbiórki i warsztaty. W ten sposób powstają nowe środowiska. Na początku było jej bardzo trudno, ale po kilku latach powstała sieć oplatająca całą Francję. Idąc za przykładem skautów francuskich, postanowiłyśmy opleść harcerską przygodą wszystkie miejsca, gdzie są osoby chętne, by wejść w harcerską grę. Wciąż się rozwijamy i uczymy. W tym odbył się kolejny BluSZczowy obóz letni, który naładował nas energią i ochotą do działania.


Jak zabluSZczamy?

Wystarczy, że masz ochotę być w zastępie harcerskim. Wystarczy, że masz 5-8 koleżanek, z którymi chcesz przeżyć przygodę. Czekamy na Twój sygnał, żeby przyjechać i zorganizować pierwszą zbiórkę, po której powstanie nowy zastęp z totemem, dewizą i pomysłem na kolejne gry i spotkania. Pierwsza zbiórka kończy się spotkaniem z rodzicami i duszpasterzem, ponieważ ich pomoc jest bardzo ważna.


Nie martw się, że nie masz doświadczenia. Ma je BluSZcz.

Nasza pomoc nie kończy się jednak na pierwszym spotkaniu! W ciągu roku organizujemy dwa spotkania dla zastępowych, a także zimowisko oraz harce majowe dla wszystkich zastępów. Pierwsze warsztaty dla zastępowych odbędą się w centrum Polski – w Warszawie, Kolejne będą w marcu, tym razem w okolicach miejca przyszłorocznego obozu!. Dzięki temu BluSZcz będzie mógł spotkać się na OBOZIE LETNIM – czyli przygodzie najważniejszej dla każdej harcerki.


Dzięki BluSZczowi masz możliwość harcowania, realizowania własnych pomysłów i poznania harcerek z całej Polski. Nie wahaj się zatem! Sięgnij po słuchawkę/myszkę i skontaktuj się z BluSZczem!Małgorzata Sobich - 608 473 322 - malgorzata.sobich@fse.pl


Warsztaty: 23-25 listopada, Otwock koło WarszawyCzekamy na Twoje zgłoszenie!!

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony