maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • O wierze w roku wiary
  • Tajemnica Sudarionu
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • System zastępowy
  • i inne...

więcej...


aktualności

Ważne, żeby wspólnie grać

2.10.2007, 17:13:00, Gosia Sobich

Ważne, żeby wspólnie grać Każdej jesieni, w Warszawie odbywa się harcerski turniej piłki nożnej – Warszawski Memoriał im. gen. Maczka. W imprezie mogą wziąć udział członkowie wszystkich organizacji harcerskich. Dzięki temu udział w memoriale jest okazją nie tylko do przeżycia sportowych emocji, ale też do poznania rówieśników z innych organizacji.

Warszawski Memoriał Generała Maczka odbywa się co roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr. 55 im. Generała Stanisława Maczka w Warszawie (stąd nazwa imprezy). Podczas dwudniowych rozgrywek zagrają ze sobą patrole wystawione przez drużyny, reprezentacje szczepów i hufców. Uczestnicy memoriału podzieleni będą na dwie kategorie wiekowe: 10 – 15 lat oraz 16 lat i starsi. Pomysłodawcą i głównym organizatorem turnieju jest pwd. Wojtek Puchacz, miłośnik sportu i instruktor Hufca ZHP Warszawa-Żoliborz. Pomaga mu w tym grupa wędrowników i instruktorów z tego hufca. W memoriale mogą uczestniczyć osoby ze wszystkich organizacji harcerskich, wystarczy że mieszczą się w jednej z dwóch kategorii wiekowych.. W poprzednich latach mecze rozgrywali ze sobą członkowie ZHP, ZHR, SHK Zawisza i Stowarzyszenia Harcerskiego z Warszawy i okolic. W tym roku organizatorzy liczą na udział gości także z innych rejonów Polski.
Jak mówią organizatorzy, do tej pory brakowało imprezy podczas której harcerze mogli by nie tylko zmierzyć się podczas gry w piłkę, ale też poznać osoby z innych organizacji harcerskich. Dlatego odbywa się Memoriał Maczka. Mecze odbywające się podczas memoriału mają też uczyć grających zasad fair play i być przykładem kulturalnego dopingu ze strony kibiców. Nie jest najważniejsze żeby wygrać za wszelką cenę – ważne żeby wspólnie grać.
Rozgrywki rozpoczną się od eliminacji. Zwycięskie patrole zmierzą się w ćwierćfinałach i półfinałach, wreszcie najlepsze z nich spotkają się w finale. Zwycięzcy otrzymają puchary, pozostałe patrole nagrody pocieszenia – gadżety ufundowane przez sponsorów memoriału.
Tegoroczny memoriał odbywa się w wekend 17 – 18 listopada, a zgłoszenia przyjmowane są od 1 października do 11 listopada. Więcej informacji na temat memoriału można znaleźć na stronie www.mojageneracja.pl/9924254 lub pisząc na numer GG 9924254

Zapraszamy!

phm. Michał Piotrowski

komentarze (1)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)xyz dawid, 7.10.2007, 10:18:08

Frasatti to zdominuje... ;)

na górę strony