maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Teatr improwizacji
  • O wierze w roku wiary
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • System zastępowy
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

Odnaleźć serce

12.09.2007, 22:18:31, Ewa Tchórzewska

Odnaleźć serce Tuż po zakończeniu roku szkolnego 2. Drużyna Radomska wyruszyła na obóz. 23 czerwca dotarłyśmy na miejsce, to jest do Starej Kuźnicy, aby wraz z załogą Czernej Perły odnaleźć serce Daviego Jonsa...

Po wieczornym ognisku, zastępy udały się do namiotów na nocy spoczynek, jednak zastępowe tej nocy się nie położyły. Zostały siłą wcielone do załogi latającego holendra. Resztę zastępu wybudził ze snu tajemniczy pirat, który w imieniu Jack’a Sparrowa szukał załogi chętnej do popłynięcia na Czarnej Perle. Potencjalni piraci otrzymali medale których mieli pilnować. Rekrutacja rozpoczęła się spotkaniem z Jackiem Sparrowem, który testował spryt kandydatów. Zadanie wymagało przejścia bez szelestu przez pewien obszar . Ten etap pomyślnie przeszła Zebra jednak Jack był godzien podziwu dla Wapiti pomykającego bez butów, mocząc skarpetki w kałużach. Następnie została sprawdzona szybkość, bowiem dobry pirat to ten, który szybka ucieka przed kłopotami. Tak potrafi Wapiti. Wtedy to także odnalazły się zastępowe. W kolejnym etapie kandydaci musieli rozpalić ognisko tak by przepalić sznurek. Nawet silny wiatr nie przeszkodził w wykonania tego zadania. Koniec naboru przewidziany został na pełnym morzu, to znaczy zastępy musiały utopić medale otrzymane na początku rekrutacji, oznaczało to gotowość do całkowitego oddania się kapitanowi.

Po wyborze załogi przyszedł czas na poszukiwanie skrzyni umarlaka. Wszystko rozpoczęło się po śniadaniu . Do pierwszego punktu każdy zastęp miał dojść inną trasa, tam czekała Elizabeth, piraci pomagali jej rozszyfrować wiadomości od Jacka. Po pomyślnym wykonaniu zadania dostawali wskazówkę gdzie jest następny punkt. Tak zastępy docierały na wyspę ludożerców na której przechodziły przez pajęczynki, by uwolnić zakładników, ludożercy czyhali także na trasie, goniąc uczestników wyprawy. Uciekający z wyspy trafiali na statek Latającego Holendra, gdzie toczyła się walka o dusze. Kiedy dusze udało się ocalić, Zebra i Wapiti rozpoczęły poszukiwania klucza, pod jednym z drzew oznaczonych wstążeczkami. Bystrością wykazała się Zebra. Potem nastąpiła przerwa obiadowa. Drugą część zainicjowano zadaniem na rozszyfrowanie wiadomości. Ukryta w wiadomości rymowanka doprowadziła zastępy do mapy, z której można było odczytać, gdzie leży skrzynia umarlaka. Po odkopaniu skrzyni przez zastępy, wybiegli piraci i ją zabrali, następnie trafiła w ręce Jack’a i stała się obiektem gonitwy, niestety żadnemu zastępowi nie udało się jej odebrać, gdyż Jack został pożarty przez Krackena.

Niestrudzeni piraci dotarli, aż na sam kraniec świata, by odnaleźć Jacka Sparrowa, tam pod osłona nocy, podążali na azymut i wykonali statek utrzymujący się na wodzie, potem zapamiętywali odgadywali przedmioty tudzież wykonywali naszyjnik dla królowej, mając do dyspozycji dary lasu. Z ostatnim zadaniem czekał na nich Will. Czekał na nich tak długo, że nieoczekiwanie uczestnikami gry stali się przypadkowi koloniści, kiedy to Will nie posiadając żadnego oświetlenia poprosił o nie przechodniów, ci z przerażeniem uciekali do namiotów. Następnego dnia usłyszeliśmy od nich opowieść o niebezpiecznym panu czyhającym w nocy na przechodniów. W końcu piraci dotarli do umierającego Williama Turnera, któremu udzielili pierwszej pomocy. Dzięki nim William mógł oddać swe serce Elizabeth.

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony