maj 2013
Już niedługo majowe Gniazdo trafi do Waszych jednostek!
  • Barwy niezwyciężone!
  • Planuj, nie żałuj!
  • Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz!
  • Teatr improwizacji
  • Jak zostałem harcerzem cz. 7
  • Cień zastępowego
  • i inne...

więcej...


aktualności

Biwak 2. Drużyny Jedleńskiej

22.05.2007, 12:09:54, Ewa Tchórzewska

Biwak 2. Drużyny Jedleńskiej Wiedziałam że zbliża się biwak, ale to była jeszcze daleka perspektywa. Wreszcie nadszedł dzień wyjazdu, wstałam wcześniej żeby się nie spóźnić :)

1 maja o 8.15 na dworcu w Jedlni Letnisku. Dopiero wtedy dotarło do nas, że przed nami 3 dni pełne przygód !Nasz pociąg zmierzał do Dęblina. Jadąc patrzyłyśmy na piękne słoneczko z nadzieją, że taka pogoda utrzyma się przez najbliższe dni. Nadzieje nie okazały się płonne, i choć było zimno (a przez 5 minut padał nawet śnieg ! :D ), to słońce świeciło praktycznie przez całe 3 dni.
Po naszym wyjściu z pociągu musiałyśmy przejść kawałek i dopiero na końcu miasteczka zobaczyłyśmy mały domek, w którym miałyśmy spędzić najbliższe dni. Weszłyśmy i od razu nam się spodobało. Było super, lecz nasza radośc nie trwała długo... Niestety, chwilę później okazało się, że nie ma ciepłej wody i ogrzewania (co było naprawdę niezbyt przyjemne w nocy…)

W ciągu tych trzech dni przeszłyśmy kilka gier, dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy, zwiedziłyśmy cmentarz wojenny i okopy z okresu II wojny światowej. No i nieźle zmarzłyśmy! 3 maja uczestniczyłyśmy we Mszy św. o godzinie 10 w dęblińskim kościele.Tego samego dnia obiadową porą opuściłyśmy mały przytulny domek na ulicy Nadatki. Każdej z nas było troszkę smutno, że biwak dobiegł już końca. Ale najważniejsze, że naładowałyśmy nasze harcerskie akumulatorki. Do obozu powinny wystarczyć! ;)
Kasia Marciniak pion.
czołowa zastępu Mrówka
2. Drużyna Jedleńska św. Rity

komentarze (0)

dodaj swój komentarz
wypełnij formularz (wszystkie pola są wymagane)Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

na górę strony